Szanowni Państwo

Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w LXXXVIII Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego
pt. „Hodowla zwierząt perspektywą rozwoju Polski”, który odbędzie się w dniach
 11-13.09.2024 roku w Uniwersytecie w Siedlcach.

Wydarzenie to będzie platformą wymiany poglądów między naukowcami z wielu ośrodków badawczych oraz hodowcami i producentami z całej Polski w zakresie możliwości wdrażania osiągnięć naukowych do praktyki zootechnicznej, ochrony środowiska rolniczego, ochrony zasobów naturalnych i zachowania bioróżnorodności.

W ramach Zjazdu odbędą się: sesja plenarna, sesja Młodych Naukowców oraz obrady w sekcjach specjalistycznych - Chowu i Hodowli Bydła, Trzody Chlewnej, Owiec i Kóz, Zwierząt Futerkowych, Drobiu, Koni, Zwierząt Towarzyszących i Dzikich, Praktyki Hodowlanej i Żywienia Zwierząt.

Organizatorem LXXXVIII Zjazdu Naukowego PTZ jest Siedleckie Koło Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego a współorganizatorem Instytut Zootechniki i Rybactwa Uniwersytetu w Siedlcach. Zjazd wpisuje się również w cykl obchodów 55-lecia Uniwersytetu w Siedlcach.

Projekt LXXXVIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego w Siedlcach dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka II” na podstawie umowy nr KONF/SN/0334/2023/01 w wysokości 106920,00 zł.

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
dr hab. Elżbieta Bombik, prof. uczelni