Nauka

Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się,  czy przekształcanie odpadów żywnościowych w zrównoważone polepszacze gleby dla lepszej zdrowotności gleby i poprawy funkcjonowania systemów żywnościowych jest możliwe w konkursach Misji Gleba, to Państwa udział jest obowiązkowy.

W tajniki  różnorodność biologicznej na europejskich wybrzeżach wprowadzi nas projekt MARBEFES.  Dowiemy się o powiązaniach z  różnorodnością biologiczną mórz Europy oraz dobrami i usługami ekosystemów morskich a tym co my chcemy zachować dla przyszłych pokoleń.

Zainteresowanych nowoczesnymi materiałami także zachęcamy do uczestnictwa. Przedstawiciele polskiego innowacyjnego przedsiębiorstwa opowiedzą o projekcie NENU2PHAR, który rewolucjonizuje przemysł bioplastików dzięki innowacyjnym rozwiązaniom opartym na mikroalgach.

Zwieńczeniem seminarium będzie wykład pani profesor Dominiki Średnickiej-Tober ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ewaluatorki wniosków w KE. Pani profesor opowie o cechach projektów otrzymujących niskie oceny.  Nie zabraknie także wskazówek jak napisać zwycięski wniosek.

Program seminarium_17.12.2024

Na spotkanie obowiązuje rejestracja.

O seminarium i rejestracja: www.kpk.gov.pl/wydarzenia/dzien-projektow-rolno-srodowiskowych-w-programie-horyzont-europa-17-grudnia-2024r