W dniach 25 - 26 września 2019 roku odbyła się XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa MANAGEMENT 2019 pt. "Innowacje i cyfryzacja gospodarki. Wyzwania i szanse dla zarządzania". Konferencja została zorganizowana przez Wydział Nauk Ekonomicznych i Prawnych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Patronat nad konferencją objął Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Głównym celem konferencji była dyskusja nad problemami aktualnymi problemami zarządzania i logistyki.
W obradach tegorocznej konferencji brali udział pracownicy naukowi z ponad dwudziestu zagranicznych i krajowych ośrodków naukowych oraz przedstawiciele biznesu. Uczestnicy konferencji reprezentowali min. następujące uczelnie:
Hochschule Trier, Niemcy,
- Moravian Business College Olomouc, Czechy
- Eserp Business School and Law, Barcelona, Hiszpania
- Akademia Ignatianum w Krakowie,
- Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
- Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa im Wojciecha Korfantego w Katowicach
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu
- Politechnika Lubelska,
- Politechnika Wrocławska
- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
- Uniwersytet Gdański
- Uniwersytet Jagielloński,
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie,
- Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku,
Oraz przedstawiciele biznesu z przedsiębiorstw:
- SMCG SenseMaking Consulting Group
- EnterCOM
W trakcie czterech sesji konferencyjnych (prowadzonych zarówno w języku angielskim, jak i polskim) zebrani goście poruszali wieloaspektowo kwestię Innowacji i procesu cyfryzacji gospodarki.
W trakcie paneli dyskusyjnych, szeroko omawiano i dyskutowano zagadnienie transferu wiedzy i technologii z organizacji naukowo‑badawczych do gospodarki: prezentując zarówno doświadczenia uczelni zagranicznych jak i krajowych.
Organizatorzy dziękują Komitetowi Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk za objęcie konferencji patronatem merytorycznym, a także sponsorom: Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz firmie: Sedkomp Spółka Jawna Sawicki, Sikora.
Przygotowanie konferencji było możliwe dzięki zaangażowaniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji w składzie: prof. Beata Domańska-Szaruga, prof. Artur J. Kożuch, prof. Marzena Wójcik-Augustyniak, dr Marcin Chrząścik, dr Radosław Korneć, dr Adam Marcysiak, dr Tomasz Stefaniuk, dr Bartłomiej Suchodolski, dr Anna Świrska.