28 maja 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Siedlcach odbył się  II Międzyszkolny Drużynowy Turniej Językowy BE THE BEST, pod Honorowym Patronatem Rektora Uniwersytetu w Siedlcach, prof. Mirosława Minkiny oraz Prezydenta Miasta Siedlce.

W tegorocznej edycji konkursu drużyny z 8 siedleckich szkół ponadpodstawowych  (I LO, II LO, IV LO, ZSP nr 2, ZSP nr 3, ZSP nr 4, ZSP nr 5,  ZSP nr 6)  przystąpiły do rywalizacji o Puchar Rektora Uniwersytetu w Siedlcach odpowiadając na  pytania po polsku i po angielsku z zakresu wiedzy o kulturze, historii i geografii Stanów Zjednoczonych. Wykładowcy z Centrum Języków Obcych UwS przygotowali interesujące, a niejednokrotnie zaskakujące pytania finałowe.

Zwycięzcami II Międzyszkolnego Drużynowego Turnieju Językowego BE THE BEST, po raz kolejny zostali uczniowie reprezentujący II LO w Siedlcach. W imieniu JM Rektora Uniwersytetu w Siedlcach, puchar wręczył Prorektor ds. studiów prof. dr hab. Marek Gugała.

Zwycięskiej drużynie z Królówki gratulujemy zaś wszystkim drużynom  bardzo dziękujemy za udział i  zaciętą rywalizację do samego końca !