19-20 września 2024 r. odbyła się kolejna, dziewiąta edycja warsztatów z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowanych przez Centrum Języków Obcych (mgr Agnieszka Laszuk, mgr Joanna Madej-Borychowska). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor UPH Prof. dr hab. Mirosław Minkina.

Tegoroczne Warsztaty cieszyły się ogromną popularnością. Do udziału zgłosiło się kilkuset uczestników (grup uczniów szkół średnich wraz z nauczycielami. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć uczniów z Siedlec, Łukowa, Garwolina, oraz Sokołowa Podlaskiego. Online łączyły się z nami szkoły z Siedlec i regionu.

Warsztaty otworzyła Pani mgr Agnieszka Laszuk, Kierownik Centrum Języków Obcych, która powitała uczestników. Wykłady z języka angielskiego poprowadziły: mgr Joanna Madej-Borychowska, mgr Agnieszka Wróbel oraz mgr Aneta Kowalewska. Ponadto w ramach wydarzenia odbyły się warsztaty online z j. angielskiego (mgr Agnieszka Laszuk, mgr Aneta Kowalewska), j. niemieckiego (dr Marzena Lisowska) oraz j. rosyjskiego (dr Ewa Borkowska) Omawiane zagadnienia dotyczyły wybranych zagadnień dotyczących wyżej wymienionych języków oraz kultury tych obszarów językowych.

Serdecznie dziękujemy Uczestnikom i zapraszamy na kolejne – X Warsztaty za rok!