W ramach ciekawych wydarzeń, związanych z 55-leciem Uniwersytetu w Siedlcach, na uwagę zasługuje Maraton 55 godzin wykładów, który wystartował we czwartek 9 maja 2024 roku o godzinie 10.00 i trwał non stop do soboty 11 maja 2024 roku do godziny 17.00.

JM prof. dr hab. Mirosław Minkina Rektor Uniwersytetu w Siedlcach otworzył to wydarzenie. W otwarciu wzięli również  udział Dziekani Wydziałów i Dyrektorzy Instytutów..

W  trakcie Maratonu zostało zaprezentowane 55 wykładów  przygotowanych przez pracowników z 5 Wydziałów Naszego Uniwersytetu. Wszystkie wykłady cieszyły się dużym powodzeniem. Frekwencja podczas Maratonu w auli im. Janusza Skolasińskiego przy ulicy Prusa 14 była średnio na poziomie około 60 osób, nawet w nocy nie spadała poniżej 30 osób.

W ramach Maratonu przeprowadzony został konkurs na najwyższą frekwencję. Obecność 100% (na wszystkich 55 wykładach),  potwierdzoną podpisami wykładowców, uzyskało 16 osób.  Z uwagi na niemożność wyłonienia zwycięzców, zgodnie z Regulaminem konkursu, przeprowadzono „dogrywkę”, realizowaną w formule 5 odpowiedzi: tak - nie, w której  5 osób spośród 16 udzieliło poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące tematyki wykładów. Kolejny, drugi etap „dogrywki” był rozstrzygający:

I miejsce w Konkursie zajęła: Aleksandra Romuzga, studentka UwS, kierunek lekarski, nagroda - laptop, II i III miejsce (ex aequo): Jakub Jastrzębski, uczeń II LO im. św. Królowej Jadwigi w Siedlcach, nagroda - tablet i Izabela Stasiewicz, studentka UwS, kierunek agroleśnictwo, nagroda - tablet.

Nagrodę grupową Konkursu - projektor multimedialny dla najwytrwalszej i najbardziej zaangażowanej pod względem frekwencji szkoły uzyskały uczennice klasy 7c Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach: Maja Chomka, Nina Dębska, Daria Kluczek, Malgorzata Łopaciuk i Adrianna Siłuszyk (4 spośród 5 uczennic wzięły udział we wszystkich 55 wykładach).

Pan Rektor ufundował  2 dodatkowe nagrody dla: Weroniki Czapskiej i Zuzanny Oleksiuk, studentek Naszego Uniwersytetu, kierunek zoopsychologia z animaloterapią, które również dotarły do finału Konkursu.

Nagrody wszystkim finalistom wręczy JM prof. dr hab. Mirosław Minkina Rektor UwS w dniu 29 maja 2024 roku  o godz. 12.00 w sali Senatu, przy ulicy Konarskiego 2.

Osobami zaangażowanymi w organizację Maratonu ze strony Uniwersytetu były: mgr Dorota Mudant, dr Beata Czeluścińska, dr Damian Jarnicki, dr Marek Siłuszyk i prof. Antoni Bombik.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom Maratonu, a Finalistom gratulujemy.