24 kwietnia br. w  Uczelnianym Ośrodku Kultury odbyła się promocja serii wydawniczej „Logopedia – Teoria – Praktyka”. Obecnie seria liczy już pięć tomów:

t. 1. "Logopedia - od teorii do praktyki" pod red. Marty Krakowiak

t. 2. "Narracja w diagnozie i terapii logopedycznej" pod red. Aliny Maciejewskiej

t. 3. "Neurologopedia w teorii i praktyce" pod red. Kamili Bigos

t. 4. "Więlojęzyczność. Wyzwanie współczesnej logopedii" pod red. Sofii Kamińskiej

t. 5. "Trudności w czytaniu i pisaniu. Wyzwania logopedyczne" pod red. Aldony Kocyły-Łukasiewicz.

Siedlecka seria stworzona przez prof. Alinę Maciejewską to płaszczyzna wymiany myśli i doświadczeń badaczy z całej Polski. W niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne tomy serii „Logopedia – Teoria – Praktyka”.

Podczas spotkania wykład o rozwoju współczesnej logopedii wygłosił gość specjalny prof. dr hab. Stanisław Grabias. Nie zabrakło dyskusji o problemach naukowych i praktycznych. Wszyscy zainteresowani publikacjami pracowników Ośrodka Logopedycznego UwS mieli okazję zakupić je w promocyjnych cenach.

Dziękujemy wszystkim sympatykom siedleckiej logopedii za przybycie.