W dniach 8-11 lipca br. na Uniwersytecie w Siedlcach odbywało się robocze spotkanie członków konsorcjum  międzynarodowego, zawiązanego na potrzeby realizacji projektu "Innowacje w strukturze i treściach programów studiów w zakresie genetyki zwierząt i zarządzania żywnością z wykorzystaniem digitalizacji  " (ISAGREED) . Projekt finansowany jest przez UE w ramach programu Partnerstwa Strategiczne Erasmus+ ze środków, które pozyskał zespół pracowników naukowo - dydaktycznych ze Słowacji, Czech i Polski. Liderem projektu jest Slovak University of Agriculture in Nitra, a pozostałymi członkami Czech University of Life Sciences Prague i Mendel University in Brno (Czech Republic) oraz Uniwersytet w Siedlcach. Program spotkania, poza kwestiami związanymi z zarządzaniem i monitoringiem realizacji projektu obejmował również blok seminariów dydaktycznych pod wspólną nazwą: " Training of teachers in the inclusion of participants with lack of opportunities and limited access" oraz wycieczki krajoznawcze, m. in. do stadniny koni w Janowie Podlaskim.

9 lipca br. Członkowie Konsorcjum spotkali się również z Jego Magnificencją Rektorem Prof. Mirosławem Minkiną, który przywitał gości w progach Uniwersytetu i zapewnił o swoim wsparciu dla realizacji projektu i dalszych wspólnych pomysłów, w tym szczególnie kontynuacji współpracy w ramach Uniwersytetów Europejskich.

W Uniwersytecie w Siedlcach projekt realizowany jest pod przewodnictwem Prof. Stanisława Sochy, Instytut Zootechniki i Rybactwa, Wydział Nauk Rolniczych. Więcej o projekcie można przeczytać tu: https://www.uws.edu.pl/nauka/wspolpraca-zagraniczna/Projekt-ISAGREED