Uniwersytet

Sportowcy -studenci UwS nie zwalniają tempa, osiągając wysokie wyniki sportowe.

Reprezentacja Uniwersytetu w Siedlcach uczestniczyła w Integracyjnych Mistrzostwach Polski w bocci, które odbyły się w Gdańsku, w dniach 24-26.05.2024 roku. W zawodach uczestniczyły 22 drużyny z całej Polski. Naszą uczelnię reprezentowali: Dominika Bartoszuk (turystyka i rekreacja), Albert Sawczuk (historia), Adam Szymański (zoopsychologia), Mariusz Szczerbaciuk (filologia polska). Zespół UwS zdobył srebrny medal, a w rywalizacji indywidualnej Mariusz Szczerbaciuk został złotym medalistą.

1 czerwca br. w Warszawie, podczas Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym, student Patryk Kostrzewski (bezpieczeństwo narodowe) zdobył złoty medal w kategorii 86 kg.

3 czerwca br. siatkarki Uniwersytetu w Siedlcach – Dominika Surlit i Weronika Dutkiewicz (obie z turystyki i rekreacji) wywalczyły awans do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, przechodząc kwalifikację jak burza. W rywalizacji uczestniczyły drużyny z województwa: mazowieckiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W dniach 16-19 czerwca dziewczęta zmierzą się z najsilniejszymi siatkarkami z całej Polski.

Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy!