W miniony weekend, 7-8 września 2024 r., w Siedlcach odbyła się impreza wystawienniczo-targowa: „XXX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym”. Organizatorem był Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. JM Rektor UwS prof. dr hab. Mirosław Minkina objął imprezę patronatem naukowym. W programie wydarzenia były m.in.: prezentacje na stoiskach wystawienniczych, wyroby rękodzieła, prezentacje gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych, konkursy i występy zespołów artystycznych.

Międzynarodowe Targi Rolnicze w Siedlcach to ważne wydarzenie dla sektora rolniczego. Nasz  Uniwersytet cyklicznie bierze w nich udział. Podczas targów prezentowaliśmy swoje osiągnięcia, badania, innowacje w dziedzinie rolnictwa, a także efekty współpracy z instytucjami branżowymi oraz przedsiębiorcami. Celem wystąpień naukowców i studentów UwS była promocja nowoczesnych rozwiązań rolniczych oraz nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi partnerami.

Nasze stanowisko odwiedzili między innymi:
- Pan Czesław Mroczek, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji,
- Pan Dariusz Ślęczkowski, dyrektor MODR Oddział Siedlce
- Pani Joanna Dziurdziak , dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Seroczynie,
- Pani Agnieszka Affek-Starczewska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Kazimierza Wielkiego w Siedlcach,
- Pan Sławomir Wróblewski, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim,
- Pan Piotr Karaś, dyrektor Filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Siedlcach.

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.