Od 5 czerwca 2024 roku na ogrodzeniu kampusu Uniwersytetu w Siedlcach przy ulicy Popiełuszki można podziwiać wystawę plenerową prac powstałych w latach 2020-2023, stworzonych w ramach projektu Uniwersytet MAXI, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego. Prace te powstały podczas zajęć "Malarstwo w projektowaniu", prowadzonych przez dr hab. Mikołaja Bielugę, profesora uczelni.

Założeniem warsztatów było pobudzenie wyobraźni studentów sztuk plastycznych do niestandardowego kadrowania elementów rzeczywistości, zgodnie z zasadami perspektywy trójzbiegowej. W trakcie zajęć wykorzystano kontrasty perspektywy malarskiej i skróty perspektywiczne, co wspomagało proces wizualizacji przy projektowaniu uniwersalnym, będącym głównym celem warsztatów.

Przygotowanie typograficzne tablic do druku wykonał mgr Maciej Tołwiński. Na wystawie zaprezentowano jedynie niewielką część powstałych prac.