Ustala się następujące zasady składania wniosków o dopłatę do wypoczynku urlopowego lub wypoczynku profilaktyczno-leczniczego w bieżącym roku:

1. Wniosek o dopłatę do wypoczynku urlopowego lub wypoczynku profilaktyczno-leczniczego za dany rok kalendarzowy może być złożony nie wcześniej niż 3 miesiące przed planowanym wypoczynkiem, najpóźniej
    w terminie do dnia 15 grudnia danego roku;
  2. Warunkiem skorzystania z dopłaty do wypoczynku, w przypadku pracowników, jest przebywanie na urlopie wypoczynkowym przez okres nie krótszy niż 14 dni kalendarzowych. Do wniosku o dopłatę – w przypadku pracowników niebędących nauczycielami akademickimi – powinien być dołączony zatwierdzony wniosek o urlop wypoczynkowy;
  3. Pracownicy UwS oraz emeryci i renciści we wniosku deklarują średni miesięczny przychód z roku kalendarzowego poprzedzającego datę złożenia wniosku na jednego członka rodziny. W bieżącym roku nie ma potrzeby składania dokumentów potwierdzających przychód. W każdym przypadku prawo do weryfikacji przychodu posiada Komisja socjalna.
  4. Pracownicy UwS, wypełnione i podpisane wnioski o dopłatę do wypoczynku, mogą przesyłać:
    • pocztą wewnętrzną, lub
    • pocztą tradycyjną, lub
    • pocztą elektroniczną w formie skanu lub zdjęcia na adresy mailowe wskazane w załączeniu niniejszego komunikatu;
  5. W przypadku ubiegania się o zwrot kosztów za zorganizowany wypoczynek dzieci proszę pamiętać, że faktura powinna być dostarczona do Działu Spraw Pracowniczych razem z wnioskiem. Jeśli faktura jest w formie papierowej, to do DSP proszę dostarczyć oryginał faktury. Faktura powinna być wystawiona na pracownika UwS, który ubiega się o zwrot i koniecznie zawierać:
    • Dane organizatora wypoczynku;
    • Formę zorganizowanego wypoczynku (np. kolonie, obóz, zielona szkoła)
    • Termin zorganizowanego wypoczynku;
    • Imię i nazwisko dziecka (uczestnika zorganizowanego wypoczynku)
    • Informacje o wpisie danego wypoczynku do bazy wypoczynku w MEN
  6. Emeryci i renciści, którzy nie składają wniosku o przyznanie dopłaty do wypoczynku profilaktyczno-leczniczego osobiście do wniosku dołączają:
    • ostatni odcinek renty lub emerytury albo
    • dokument potwierdzający wpływ ostatniej emerytury lub renty na rachunek bankowy albo
    • zaświadczenie z ZUS-u wystawione nie później niż na trzy miesiące przed dniem złożenia wniosku
  7. niezależnie od możliwości złożenia wniosku w sposób, o którym mowa
    w pkt 4 i 5, dopuszcza się możliwość osobistego złożenia wniosku w Dziale Spraw Pracowniczych;
  8. Komisja socjalna może zweryfikować autentyczność danych podanych we wniosku poprzez zobowiązanie pracownika do złożenia odpowiednich dokumentów.

Adresy mailowe pracowników Działu Spraw Pracowniczych, na które należy przesyłać wnioski o dopłaty do wypoczynku pocztą elektroniczną:

marzena.becher@uws.edu.pl

• Pracownicy Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych,
  • Pracownicy Jednostek Międzywydziałowych (CSiR, CJO)
  • Pracownicy Biblioteki,
  • Pracownicy podlegli kanclerzowi (tj. pion kanclerza, w tym: Dział Rozwoju, Dział Inwestycyjno-Remontowy, Dział Zamówień Publicznych, Dział Informatyki, RSD, sekcja inwentaryzacji, stanowiska samodzielne), z wyłączeniem Działu Administracyjno-Gospodarczego i Osiedla Studenckiego,

marta.frelek@uws.edu.pl

• Pracownicy Wydziału Nauk Społecznych,
  • Pracownicy Wydziału Nauk Rolniczych.

agnieszka.holubiec@uws.edu.pl

• Pracownicy Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu,
  • Pracownicy Działu Administracyjno-Gospodarczego,
  • Pracownicy Pionu rektora (Biuro Rektora, stanowiska samodzielne).

justyna.szymanska@uws.edu.pl

• Pracownicy Wydziału Nauk Humanistycznych,
  • Pracownicy Osiedla Studenckiego,
  • Pracownicy zatrudnieni w Pionach: prorektora ds. nauki (bez Biblioteki), prorektora ds. studiów (bez pracowników jednostek międzywydziałowych tj. CSiR i CJO), kwestora.
  • Emeryci/renciści UwS

Linki do druków: