Prof. dr hab. inż., multi Andrzej Kotecki, dr h.c. urodził się 30 sierpnia 1952 roku w Wieleniu nad Notecią (woj. wielkopolskie). W 1977 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej we Wrocławiu uzyskując tytuł zawodowy magistra inżyniera rolnictwa. W 1979 roku rozpoczął pracę w Akademii Rolniczej we Wrocławiu na Wydziale Rolniczym, gdzie przeszedł wszystkie szczeble awansu akademickiego. W 1985 roku obronił pracę doktorską i otrzymał stopień doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii, a stopień naukowy doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie agronomii uzyskał w 1991 roku, a tytuł profesora w 1995 roku.
Po czterech latach został mianowany na stanowisko profesora zwyczajnego. Pan prof. dr hab. inż. Andrzej Kotecki jest uznanym i wiodącym specjalistą z zakresu uprawy roślin rolniczych, a zainteresowania naukowe obejmują szczegółowe zabiegi agrotechniczne i czynniki środowiskowe oddziaływujące na plonowanie i cechy jakościowe roślin, zarówno gatunków rodzimych jak i rzadko uprawianych w Polsce.
urodził się 11 kwietnia 1958 roku w Pogrodziu. Ukończył studia w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1988 roku uzyskał również stopień doktora. Kolejny etap rozwoju naukowego wyznaczyło uzyskanie stopnia doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie historii, co nastąpiło w 1996 roku, również w UMK. W roku 2008 uwieńczeniem kariery naukowej było otrzymanie tytułu profesora nauk humanistycznych. Od początku swojej działalności przez wiele lat związany z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, a także do 1997 roku z Wyższą Szkołą Pedagogiczną, a następnie Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 2008 roku zatrudniony Uniwersytecie Warszawskim.
Pan prof. dr hab. Andrzej Misiuk jest wybitnym znawcą współczesnej historii oraz prekursorem badań administracji i bezpieczeństwa publicznego. Jest też współtwórcą teorii i subdyscypliny bezpieczeństwa wewnętrznego, które w dużym stopniu przyczyniły się do rozwoju nauk o bezpieczeństwie. Przedmiotem Jego zainteresowań naukowych jest problematyka szeroko pojętego bezpieczeństwa, zwłaszcza dziejów instytucji policyjnych i służb specjalnych w Polsce oraz funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa wewnętrznego w wymiarze krajowym i europejskim.
Prof. dr hab., dr h.c. multi Jan Jankowski urodził się 11 kwietnia 1952 w Śniadowie w powiecie łomżyńskim. Ukończył Wydział Zootechniczny Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Pracę dydaktyczno-naukową rozpoczął w 1976 roku w Zakładzie Hodowli i Technologii Produkcji Drobiu. Pracę doktorską wykonał pod kierunkiem Pana Profesora Andrzeja Farugi w 1979 roku. W 1990 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego, a w 1997 roku tytuł naukowy profesora nauk rolniczych.
Pan Profesor Jan Jankowski jest wybitnym specjalistą z zakresu chowu i hodowli drobiu, w szczególności indyków. Dotychczasowe zainteresowania badawcze Pana Profesora koncentrowały się na doskonaleniu metod selekcji indyków wraz z oceną ich skuteczności, bezściołowym utrzymaniu indyków hodowlanych i rzeźnych, czynnikach warunkujących ilość, jakość i wartość biologiczną nasienia indyków oraz doskonaleniu żywienia indyków w aspekcie stanu ich zdrowia i bezpieczeństwa zdrowotnego mięsa. Jednym z bardzo ważnych osiągnięć naukowych i praktycznych było wyhodowanie siedmiu krajowych rodów indyków, o nazwie handlowej WAMA.
Pan prof. dr hab. Wojciech Budzyński (1948-2018) urodził się 5 grudnia 1948 roku w Guźlinie, w powiecie włocławskim na Kujawach. Studia ukończył w roku 1971. Bezpośrednio po studiach odbył staż w Uniwersytecie Rolniczym w Wageningen (Holandia). Stopień naukowy doktora nauk rolniczych w zakresie agronomii uzyskał w roku 1976, a stopień doktora habilitowanego nauk rolniczych w zakresie agronomii w roku 1986. Tytuł naukowy profesora nauk rolniczych nadano Mu w roku 1995, a po dwóch latach (w roku 1997) został mianowany na stanowisko profesora zwyczajnego.
Pan profesor Wojciech Budzyński jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pracuje w Katedrze Agrotechnologii, Zarządzania Produkcją Rolniczą i Agrobiznesu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, którą kierował przez wiele lat.